Aktuale - @ERMENI

Avni ERMENI
Maître de la Fédération internationale des échecs
Aller au contenu

Menu principal :

"Klubi i shahut"Vëllaznimi" pas shumë përpjekjeve më në fund e kompletoj ekipin për superligen 2018,dhe në radhët e saja kësaj here ka shumë shahistë që nuk janë gjakovar mirpo bashkë me ne do të bëjnë përpjekje së pari të sigurojnë që edhe vitin tjetër të janë ekipë në ligen e parë dhe në vazhdim sipas situatës pse jo edhe të luajn për kampion të Kosovës.Këtë vit ishte një mobilizim pak më i madhë që ekipa të kompletohet me shahistë tjerë dhe për një muaj arritëm bashkë me kryesin e klubit të mbledhim shahistë që në listen startuese të ekipeve të liges së parë të renditemi në vendin e tretë,gjithmonë një vend pak jo real sepse ka aty ekipe që është fry lista startuese me shahistë që as që do të vijnë të luajn ligen e Kosovës.Ishte shumë lehtë që bashkë me klubin e shahut "Vëllaznimi" që edhe në të veprojmë kështu mirpo ishte e pakuptimtë dhe një taktik aspak korrekte ndaj ekipeve tjera".
28 mars 2018
"Garat ekipore në muajn maj në Kosovë me ekipen e "Vëllaznimit " na pret një betejë tepër e pa kjartë që të mbesim edhe këtë vit në ligen e parë."
18 shkurt 2018
"Turneu me radhë në Lisbon (POR) "Open Portugal 2018" që mbahet nga data 3 shkurt deri me 10 shkurt 2018. Sipas listës së fundit e përkoshme jam në listen fillestare në vendin e 74-rë qka dëshmonë se turneu do të jetë i fortë dhe gjdo rezultat diqka më lartë se vendi fillestar duhet të rënditet si sukses. Është vizita e parë në një shtet siq është Portugalia dhe orari është shumë i ngarkuar që të vizitoj diqka më shumë..." 
1 shkurt 2018
Liga e parë e Kosovës / SUPERLIGA 2019
"Për të tretën herë radhazi me ekipin e Vëllaznimit do të bëjm përpjekje të rënditemi në tri vendet e para.Nuk është lehtë sepse gjatë gjithë garës po duhet të jemi 100% për shah mirpo shpresojë dhe kamë besim në forcat tona se objektivi kësaj here do të realizohet"  
24 shkurt 2019                                                                               
www.avniermeni.swiss
Retourner au contenu | Retourner au menu