Prishtina-Vëllaznimi 3:3 - @ERMENI

Avni ERMENI
Maître de la Fédération internationale des échecs
Aller au contenu

Menu principal :

Garat ekipore > Liga e parë e Kosovës 2018
Prishtina-Vëllaznimi 3:3
@ermeni/Lojëra
Retourner au contenu | Retourner au menu
Xhiroja e fundit ku zakonisht ndodhin marrëveshje për rezultatin përfundimtar kësaj radhe ishim në një pozitë ku kundërshtari ofroj një barazim mirpo Vëllaznimit i nevojitej fitorja që të renditet në vendin e tretë,me barazim e ndanim vendin e tretë mirpo fal rezultateve individuale ishim në të katërtin në tabelen përfundimtare.U munduam deri në lojën e fundit që të fitojm këtë takim mirpo në fund rezultati ishte 3 :3. Shumë u kritikuan remizimet e mia të shpejta në tri lojëra me Makollin,Asllanin dhe Sadikun nga shahistët që erdhen në Vëllaznim mirpo nuk dihet se a do të vazhdojnë me Vëllaznimin,sikur të shiqohen rezultatet e mia mbas 7 xhirove del se sikur të gjithë të kan po të njejtin rezultat do të renditemi në vendin e parë mirpo që të gjithë nuk munden të kalkulojn njejtë sikur unë ,po janë shumë më të aftë që tjere ti sulmojn. Me lojërat e mia ashtu siq kamë planifikuar edhe ndodhi përveq xhiron e parë me një humbje të pa pritur dhe të pa merituar ku duhej ta fitoja rezultati im për ekip e cilsoj si të mirë për tjeret as që mendoj fare se qka mendojn e di se me humbjen e xhiros se parë shumë qka shkoi jo ashtu siq planifikova në fund u deshtë të pajtohem me -4 pikë elo.Renditja e ekipit është renditje reale dhe është e pamundur nga një ekip që vjetë deri në sekondat e fundit nuk e kishte të sigurtë mbijetesen në superligë përnjëher të mendoj për një renditje më të lartë në po të njejtën ligë.
www.avniermeni.swiss
Retourner au contenu | Retourner au menu