Aktuale - @ERMENI

Avni ERMENI
Aller au contenu

Menu principal :

"Klubi i shahut"Vëllaznimi" pas shumë përpjekjeve më në fund e kompletoj ekipin për superligen 2018,dhe në radhët e saja kësaj here ka shumë shahistë që nuk janë gjakovar mirpo bashkë me ne do të bëjnë përpjekje së pari të sigurojnë që edhe vitin tjetër të janë ekipë në ligen e parë dhe në vazhdim sipas situatës pse jo edhe të luajn për kampion të Kosovës.Këtë vit ishte një mobilizim pak më i madhë që ekipa të kompletohet me shahistë tjerë dhe për një muaj arritëm bashkë me kryesin e klubit të mbledhim shahistë që në listen startuese të ekipeve të liges së parë të renditemi në vendin e tretë,gjithmonë një vend pak jo real sepse ka aty ekipe që është fry lista startuese me shahistë që as që do të vijnë të luajn ligen e Kosovës.Ishte shumë lehtë që bashkë me klubin e shahut "Vëllaznimi" që edhe në të veprojmë kështu mirpo ishte e pakuptimtë dhe një taktik aspak korrekte ndaj ekipeve tjera".
28 mars 2018
"Garat ekipore në muajn maj në Kosovë me ekipen e "Vëllaznimit " na pret një betejë tepër e pa kjartë që të mbesim edhe këtë vit në ligen e parë."
18 shkurt 2018
"Turneu me radhë në Lisbon (POR) "Open Portugal 2018" që mbahet nga data 3 shkurt deri me 10 shkurt 2018. Sipas listës së fundit e përkoshme jam në listen fillestare në vendin e 74-rë qka dëshmonë se turneu do të jetë i fortë dhe gjdo rezultat diqka më lartë se vendi fillestar duhet të rënditet si sukses. Është vizita e parë në një shtet siq është Portugalia dhe orari është shumë i ngarkuar që të vizitoj diqka më shumë..." 
1 shkurt 2018
Aktualitete shahu
Turne ndërkombëtare
DATABAZA KOSOVARE
Lojërat e mia në Baku (AZE) 2016
Swiss ChessChampionship Biel 2016
Lojërat në kampionatin individual evropian Gjakova 2016
Lojërat në kampionatin ekipor në Zvicërr SGM 2016
Libri i ri "Nga Ballkani në Oqeanin Atlantik" Dy gara me rëndësi për shahun Kosovar Reykjavik&Shkup
Lojërat e mia në Kampionatin e 20-të Evropian ekipor Reykjavik (ISL) 2015
Lojërat e mia në Kupen Evropiane ekipor 2015 Shkup (MKD)

27.9.2015 Mon cas meilleur exemple...
26.9.2015 101 Lojëra nëpër vite...

Tetor2015:Finalja e kampionatit individual për vitin 2015,rezultatet tabela foto...
16.8.2015 Lista e kombëtares së Kosovës
Selektori FM Afrim Fejzullahu publikoj listën e shahistëve që do ta prezentojnë Kosoven në Garat ekipore Evropiane në Reykjavik (ISL) për herë të parë si Shtet me të gjitha të drejtat si shtetet tjera.
5.8.2015 Kampionati ekipor Evropian këtë vitë për shahistët Kosovar është i jashtëzakonshëm sepse fillojm rrugëtimin në shahun ndërkombëtar nga Islanda.
Përfaqësuesja e Kosovës edhe zyrtarisht ...
12.07.2015 KUPA EUROPIANE E KLUBEVE 2015 EXPIKU&ZEQË HASAJ
www.avniermeni.swiss
Retourner au contenu | Retourner au menu